Održana druga međunarodna konferencija u okviru projekta EMPLOYS

20.12.2021. / vijesti / znanstvenici

U petak, 17. prosinca 2021. u Lisabonu je, u hibridnom obliku, održana druga u nizu znanstvenih konferencija Erasmus+ projekta EMPLOYS na kojemu je Sveučilište u Rijeci putem Pravnog fakulteta partnerom.

Na konferenciji je uvodničar bio gosp. Jose Manuel Araujo (Europski olimpijski odbor), a svoje viđenje problema dali su i sportaši Célio Dias i Sofia Gomes, a predstavljeni su i rezultati istraživanja o radnopravnom statusu sportaša u olimpijskim sportovima u EU-27 država članica, Norveškoj i Ujedinjenom Kraljevstvu. Također, izložena su viđenja dionika portugalskog sustava sporta na temu projekta te je u zadnjem panelu dana komparativnopravna analiza rješenja u Italiji, Francuskoj, Austriji i Malti. Detalje možete pronaći u PROGRAMU.

Sljedeća konferencija održat će se početkom 2022. na Edge Hill University (UK), a potom će, krajem travnja, Pravni fakultet biti domaćin četvrte konferencije u okviru projekta koji završava krajem 2022. godine.