Održano predstavljanje Monografije i Leksikona

06.12.2023. / vijesti / 50UNIRI

U AULI MAGNI Rektorata Sveučilišta u Rijeci u srijedu, 6. prosinca 2023. održano je predstavljanje dvaju sveučilišnih izdanja: monografije ”50 godina Sveučilišta u Rijeci” i ”Leksikona rektora, prorektora, dekana i pročelnika odjela Sveučilišta u Rijeci”. Izvršna urednica Monografije je Elvira Marinković Škomrlj, glasnogovornica Sveučilišta, a Leksikon su priredili prof. emerit. dr. sc. Goran Kalogjera, umirovljeni profesor Filozofskog fakulteta i raniji prorektor Sveučilišta i Jasna Bićanić, asistentica na Odsjeku za kroatistiku na Filozofskom fakultetu u Rijeci. Pozdravnim govorima obratili su se: primorsko-goranski župan g. Zlatko Komadina i gradonačelnik Rijeke g. Marko Filipović i raniji predsjednik Savjeta Sveučilišta u Rijeci g. Mladen Pejković, stariji izvršni direktor za ICT u Atlantic grupi.

Rektorica sveučilišta prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija održala je prezentaciju o svim aktivnostima kojima je tijekom 2023. obilježena 50. obljetnica osnutka Sveučilišta u Rijeci, a čiju svojevrsnu završnicu predstavljaju ova dva izdanja. O Monografiji je govorio prof. dr. sc. Amir Muzur, redoviti profesor na Medicinskom fakultetu i Fakultetu zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci i autor poglavlja Povijest i vremenske lente u Monografiji. Leksikon je predstavio prof. emerit. Kalogjera.

REKTORIČINA PREZENTACIJA