Održavanje Dana otvorenih vrata EU projekata

22.11.2021. / vijesti / eu projekti

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije uz podršku Europske komisije i ove godine organizira Dane otvorenih vrata EU projekata, koji će se održati u razdoblju od 20. do 30. studenoga 2021. godine.

Uz predstavljanje projekata koji su doprinijeli razvoju lokalnih zajednica u različitim sektorima, cilj održavanja manifestacije je motivirati i inspirirati sve buduće korisnike koji žele svoje ideje financirati sredstvima iz fondova Europske unije.

Sveučilište u Rijeci sa svojim sastavnicama već godinama uspješno sudjeluje u realizaciji projekata financiranih iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova (ESIF). Rektorat Sveučilišta u Rijeci je do sada proveo projekte financiranje iz ESIF u vrijednosti većoj od 362 milijuna kuna, a ništa manje nisu uspješne ni naše sastavnice.

Dani otvorenih vrata EU projekata su manifestacija koja služi kao izvrsna prilika za podijeliti s javnošću rezultate navedenih projekata. Stoga Vas pozivamo da istražite mrežne stranice manifestacije, na kojima su objavljene sve informacije o događanjima koji će se održati u sklopu ovogodišnjih Dana, te upoznate s inicijativama financiranima iz sredstava Europske unije.

Mi izdvajamo događanja koja su, u sklopu manifestacije, organizirale sastavnice Sveučilišta u Rijeci:

• InAmath – true face of Math

Organizator: Odjel za matematiku Sveučilišta u Rijeci

Projekt: InAMath – An interdisciplinary approach to mathematical education; Erasmus +

Datum: 20.-30. studenoga 2021.

Događaj:  Video prezentacija projekta

• Prezentacija projekta Measuring the Social Dimension of Culture (MESOC) HORIZON 2020

Organizator: Odjel za informatiku Sveučilišta u Rijeci

Projekt: Measuring the Social Dimension of Culture (MESOC); Obzor 2020.

Datum i vrijeme: 22. studenoga 2021., 11.00-12.00h

Događaj: Predstavljanje projekta na platformi Jitsi Meet

• Studentska konferencija o poduzetništvu

Organizator: Ekonomski fakultet u Rijeci

Projekt: Povećanje zapošljivosti studenata kroz unapređenje Centra za karijere i razvoj stručne prakse – CEZAR; Europski socijalni fond

Datum i vrijeme: 22. studenoga 2021., 13.00-17.00h

Događaj: Predstavljanje projekta putem platforme Zoom

• Predstavljanje rezultata ESF projekata Medusa i Pandora

Organizator: Pomorski fakultet u Rijeci

Projekti: Pomorski obrazovni standard u brodarstvu i brodskom menadžmentu (MEDUSA) i Promicanje izvrsnosti vještina za tržište rada kroz institucionalizaciju stručne prakse u pomorskom obrazovanju (PANDORA); Europski socijalni fond

Datum i vrijeme: 23. studenoga 2021., 10.00-11.00h

Događaj: Predstavljanje projekta putem platforme Zoom

• Izgradnja karijere: Praxis Iuris – odvjetnički alumni mentori

Organizator: Pravni fakultet u Rijeci i Riječki odvjetnički zbor

Projekt: Praxis Iuris – Besplatna primarna pravna pomoć i stručna praksa na Pravnom fakultetu u Rijeci; Europski socijalni fond

Datum i vrijeme: 25. studenoga 2021., 17.00-19.30h

Adresa održavanja predstavljanja: Jedrarska 5, 51000 Rijeka

• ZCI za Virusnu Imunologiju

Organizator: Centar za proteomiku, Medicinski fakultet, Rijeka

Projekt: Znanstveni centar izvrsnosti za virusnu imunologiju i cjepiva

Datum i vrijeme: 30. studenoga 2021., 14.00-15.30h

Događaj: Serija kratkih popularno-znanstvenih predavanja o aktivnostima ZCIja za virusnu imunologiju i cjepiva na platformi Zoom

te vas ujedno koristimo priliku pozvati da se upoznate s EU projektima Rektorata Sveučilišta u Rijeci!