Otvoren poziv za YERUN istraživačku mobilnost 2021.

13.04.2021. / vijesti / YERUN

Raspisan je poziv za dodjelu nagrada/stipendija za YERUN istraživačku mobilnost za 2021. godinu.

YERUN stipendije za istraživačku mobilnost namijenjene su mladim istraživačima (studentima doktorskih studija i postdoktorandima) ekvivalentno Euraxess istraživačkim profilima R1 i R2.

Ove godine program je usmjeren na pružanje podrške istraživačima s ciljem uspostavljanja novih istraživačkih kolaboracija u virtualnom obliku:
• suradnja s drugim YERUN istraživačima na projektu, publikaciji ili novoj kolaborativnoj aktivnosti
• promocija interdisciplinarnih istraživanja u YERUN mreži
• obogaćivanje istraživačkih prilika i prilika za usavršavanje mladih znanstvenika (studenti doktorskih studija i postdoktoranata u YERUN mreži).

Primjeri aktivnosti koji se mogu pokriti prijavom na Poziv:
• objavljivanje u Open Access Journalu
• organizacija virtualne konferencije
• naknada za sudjelovanje u virtualnoj konferenciji
• nabava digitalnih alata (softwera) koji podupiru virtualnu kolaboraciju
• potrošni materijal
• trošak dostave
• drugo.

Ukupno se dodijeljuje 40 stipendija, svaka u iznosu od 1,000.00 eura. Suradnja u istraživačkom projektu mora biti provedena tijekom 2021. godine, a unutar YERUN mreže. Prijave se zaprimaju do 12. svibnja 2021. godine.

Više informacija nalazi se ovdje, a prijave se vrše putem online platforme.