Pametne STEM radionice

10.06.2019. / vijesti / znanstvenici

U srijedu, 12. lipnja 2019. zgradi sveučilišnih odjela na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, u okviru programskog pravca ”27 susjedstava” – susjedstvo Kampus, projekta Rijeka EPK 2020., bit će održana prva serija ”Pametnih STEM radionica” kroz koje će se djeca predškolskog i školskog uzrasta (od 5 do 15 godina) te šira javnost upoznati s osnovama rada na STEMI robotima te osnovama 3D tiska i skeniranja.

Bit će održana i popularno-znanstvena predavanja o temi pametnih tehnoloških rješenja, korištenja svjetla u biomedicini i terapiji, o imunologiji te o ulozi STEM područja u demokratskom društvu. Svi uključeni znanstvenici imaju dugogodišnje iskustvo u znanstvenom i nastavnom radu te popularizaciji znanosti. Predviđeno je da se na kraju svih radionica, tj. u tjednu EPK susjedstva Kampus (u ožujku 2020.) najaktivnijem polazniku svih radionica pokloni STEMI heksapod robot.