Poziv za namjensko institucijsko financiranje internacionalizacije znanosti i umjetnosti

13.10.2020. / vijesti / znanstvenici

Pozivaju se sastavnice, znanstvenici i nastavnici Sveučilišta u Rijeci da se prijave za namjensko institucijsko financiranje troškova dolaska i boravka međunarodnih istaknutih znanstvenika, umjetnika i nastavnika (visiting researchers, scientists, artists, and professors), te druge troškove internacionalizacije u znanosti i umjetnosti.

Pozivom se raspodjeljuje ukupan iznos od 150 000,00 kn. Financiranje je namijenjeno ostvarivanju planskih projektnih aktivnosti u znanstveno-istraživačkom i umjetničkom radu, a sudjelovanje gostujućih znanstvenika i umjetnika tijekom boravka na Sveučilištu u Rijeci može biti dodatna vrijednost, ne i osnovni razlog za financiranje temeljem ovog Poziva.

Posebno se potiču prijave aktivnosti internacionalizacije s kolegama iz partnerskih institucija YUFE Europskog sveučilišta čiji je član i Sveučilište u Rijeci.

Vrste aktivnosti i uvjete prijava OVDJE