Razgovori s baštinom

24.02.2020. / vijesti / sveučilište i društvo

U Sveučilišnoj knjižnici Rijeka u veljači započinje 4. ciklus cjelogodišnjih predavanja objedinjenih pod nazivom „Colloquia Fluminensia – razgovori s baštinom“. Knjižnica je s predavanjima započela 2017. godine, želeći profesore, studente, kulturnu javnost i ostale zainteresirane građane upoznati s riječkim baštinskim temama, a vodeći se idejom da je ova ustanova nastala iz stoljetne tradicije lokalnoga obrazovanja koje  2020. godine bilježi već svoju 393. godišnjicu, pa je jedno od nezaobilaznih mjesta koje može značajno pridonijeti stvaranju boljih uvjeta za istraživanja i propitivanja riječkoga povijesnoga identiteta.

U 2020. godini bit će održano 7 predavanja, a ciklus otvara predavanje idejnog začetnika projekta, prof. dr. sc. Irvina Lukežića  „Riječki  bankar i tvorničar Arthur Steinacker, koje će biti održano u srijedu, 26. veljače 2020. u 18 sati, u dvorani izložbe Glagoljica, Dolac 1.

SAŽETAK PREDAVANJA