Potpora Sveučilištu u daljnjim inovativnim koracima

10.01.2024. / vijesti / inovacije

Rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i potpredsjednica Europske komsije Dubravka Šuica danas su u Bruxellesu održale sastanak o pokrenutoj inicijativi Sveučilišta u Rijeci za dovođenjem sjedišta Zajednice znanja i inovacija za područje vodnih, morskih i pomorskih sektora i ekosustava (u daljnjem tekstu Pomorski ZZI) u Hrvatsku. Sastanku je uz rektoricu prisustvovala i rukovoditeljica Centra za potporu pripremi kompetitivnih znanstvenih projekata (CPP), dr. sc. Ana Butković.

Zajednice znanja i inovacija (engl. Knowledge and Innovation Communities) dio su europske agencije Europskog instituta za inovacije i tehnologiju u sklopu programa Obzor Europa i važan pokretač jačanja inovacijskog kapaciteta Unije i država članica i integraciju visokog obrazovanja, istraživanja i inovacija tzv. „trokuta znanja”. Na sastanku se također razgovaralo o inovacijama, angažmanu i osnaživanju mladih ljudi znanjem i vještinama budućnosti. Potpredsjednica Europske komisije Dubravka Šuica iskazala je podršku novoj inicijativi i projektima Sveučilišta u Rijeci.