Sveučilištu u Rijeci odobrena nova Erasmus Povelja za visoko obrazovanje za razdoblje 2021./2027.

18.03.2021. / vijesti / međ. suradnja

Europska komisija prihvatila je prijavu Sveučilišta u Rijeci za novu Erasmus Povelju za visoko obrazovanje za razdoblje 2021. – 2027. (Erasmus Charter for Higher Education 2021/2027).

Temeljem Povelje, Sveučilište u Rijeci će u sljedećem sedmogodišnjem razdoblju moći prijavljivati projekte i sudjelovati u svim aktivnostima novog ciklusa Erasmus+ programa.

U skladu s nacrtom novog programa 2021./2027. ciljevi novog programa u području visokog obrazovanja biti će sljedeći:

• Doprinijeti stvaranju European Education Area

• Osnažiti veze između obrazovanja i istraživanja

• Osnažiti kritičko mišljenje kod studenata svih područja

• Doprinijeti zapošljivosti, društvenoj uključenosti i uključivosti, građanskom angažmanu, inovativnosti i održivosti

• Ubrzati transformaciju visokih učilišta kako bi postala inovativnija, inkluzivnija i „digitalnija”

• Potpora prioritetima javnih politika u visokom obrazovanju

Za nadolazeće razdoblje najavljen je rekordan proračun čiji ukupni iznos premašuje 26 milijardi eura.

Erasmus Povelja za visoko obrazovanje za razdoblje 2021. – 2027. preduvjet je za potpisivanje novih međuinstitucijskih Erasmus sporazuma za razdoblje 2021./2027., koje će se odvijati putem platforme Europske komisije Erasmus Dashboard. Početak potpisivanja međuinstitucijskih Erasmus sporazuma putem spomenute platforme odgođen je za 1. lipnja 2021.

UNIRI Erasmus Charter for Higher Education 2021/2027

UNIRI Certificate Award Letter