Tečaj ayurvede za početnike

03.11.2020. / vijesti / sveučilište i društvo

Povodom proslave festivala Dhanwantari Jayanti, Ministarstvo indijske vlade (engl. Ministry of Ayush) svake godine od 2016. godine organizira Dan ayurvede, koji će se ove godine obilježiti 13. studenog.

Indijska vlada i veleposlanstva Indije diljem svijeta, pa tako i u Republici Hrvatskoj, usko surađuju s lokalnim organizacijama/institutima te tako aktivno rade na promociji indijske kulture i tradicije i samog Dana ayurvede.

U sklopu proslave Nacionalni institut za ayurvedu ove godine održava e-tečaj pod nazivom Introductory Ayurveda Course for Beginners, koji će trajati od 9. do 11. studenog. Svi zainteresirani moći će saznati nešto više o samoj ayurvedi, tradicionalnoj indijskoj medicini, koja naglašava prevenciju bolesti i pomlađivanje organizma, a posebnu pažnju posvećuje prehrani i uravnoteženom načinu života.

Svi detalji o programu nalaze se na portalu ITEC-a (engl. Indian Technical and Economic Cooperation Program). Prijaviti se možete putem sljedeće poveznice.