YUFE programi i aktivnosti

20.11.2020. / vijesti / yufe

YUFE programi nude mogućnosti za mobilnost i osposobljavanje za članove svih sveučilišta YUFE saveza, a namijenjeni su različitim skupinama: istraživačima, doktorandima, nastavnom i nenastavnom osoblju.

Treninzi se mogu sastojati od nastavnih aktivnosti (za akademsko osoblje) ili aktivnosti obuke kao što su tzv. job shadowing, tečajevi profesionalnog razvoja i posebni treninzi za stjecanje vještina i razvoj kompetencija za sve skupine osoblja.

Aktivnosti bi trebale odgovarati potrebama za razvojem osoblja na svim razinama karijere te olakšati:

• izgradnju i održavanje profesionalne i osobne mreže unutar YUFE saveza i šire
  • poboljšanje prenosivih i praktičnih vještina relevantnih za sadašnje aktivnosti i razvoj profesionalne karijere
  • razmjenu iskustava i primjera dobre prakse među YUFE partnerima
  • poznavanje rada u različitim nacionalnim kontekstima u smislu kulture, pravila i propisa.

Vrste mobilnosti i aktivnosti osposobljavanja:

• (virtualni) zadatak poučavanja (serija predavanja, mini-tečajevi)
  • virtualni i /ili kombinirani treninzi: radionice
  • (virtualni) tečajevi jezika
  • dani/tjedni obuke za osoblje
  • (virtualni) job shadowing ili promatranje poslova
  • istraživački projekti, u kombinaciji s ponudom obuke ili podučavanja.

Istražite naše prve YUFE ponude za mobilnost i osposobljavanje: https://yufe.eu/staff/#staff-programme.

NAPOMENA: Za istraživačke aktivnosti kao takve (znanstvena suradnja, zajednički radovi i projekti, izrada zajedničkih zahtjeva za potporu, itd.) spremaju se drugi formati financiranja. Više informacija možete naći na sljedećoj poveznici.

Popis svih dosad objavljenih programa možete vidjeti ovdje.