Predsjednik Milanović na Cresu posjetio palaču Moise

25.03.2021. / vijesti / o sveučilištu

U sklopu boravka na otoku Cresu predsjednik Milanović je u pratnji rektorice Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježane Prijić-Samaržija obišao Palaču Moise, renesansnu palaču staru 500 godina koja je zahvaljujući europskim sredstvima i naporima lokalnih vlasti doživjela svoju obnovu i revitalizaciju kao primjer održive obnove povijesne baštine te postala edukacijski centar Sveučilišta u Rijeci.

Nakon obilaska palače Predsjednik je rekao da je obnova palače prava stvar, ali da nažalost, za nju zna malo ljudi. „Obnovljena je relativno brzo, europskim sredstvima i sada je prekrasna. Stvara prostor i mogućnost za razvoj akademskog turizma i akademskog rada, neka vrsta malog interuniverzitetskog centra, kakav je onaj u Dubrovniku“, rekao je Predsjednik.  Uz rektoricu Sveučilišta u Rijeci posjetu su prisustvovale predsjednica programskog vijeća Palače Moise izv. prof. dr. sc. Sanja Bojanić i glavna tajnica Sveučilišta u RIjeci Roberta Hlača Mlinar.

Izvor