PREGLEDAJ

Centar za otvorenu znanost (COZ) Sveučilišne knjižnice Rijeka organizira

Open Science Café

koji će biti održan u srijedu, 8. svibnja 2024. u 11 sati

na platformi Microsoft Teams.

Izlaganje o temi ”Vidljivost istraživanja i istraživača – zašto i kako?”

održat će dr. sc. Una Pale.

Una Pale radi kao postdoc i data scientist u Sveučilišnoj bolnici u Zürichu gdje se bavi obradom biomedicinskih signala i strojnim učenjem za primjene u zdravstvu. Osim toga, zanima ju meta-znanost, znanstvena metodologija te otvorena znanost.  U slobodno vrijeme vodi razne projekte u sklopu Udruge Penkala kojoj je cilj jačati hrvatsku znanstvenu zajednicu. Redovno snima podcaste sa mladim znanstvenicima, piše za blog, organizira radionice i vodi projekte poput platforme Mape hrvatskih znanstvenika ili Istražilice.

Za sudjelovanje se možete prijaviti ovdje.

Poveznica za sudjelovanje: Join the meeting now

Više informacija o događanju dostupno je ovdje.

Događanje se održava kao dio aktivnosti u okviru projekta OPUS (Open and Universal Science) financiranog iz programa Obzor Europa, koji razvija mjere koordinacije i podrške za reformu vrednovanja znanstvene djelatnosti prema sustavu koji potiče i nagrađuje istraživače da preuzmu prakse otvorene znanosti.

LETAK

Kopiraj link