PREGLEDAJ
_razgovor
Razgovor povodom objavljivanja knjige Kršćanska desnica u Europi
Antikvarijat Ex Libris

Sveučilište u Rijeci i Centar za studije mira i konflikata Sveučilišta u Rijeci pozivaju vas na razgovor povodom objavljivanja knjige Kršćanska desnica u Europi, urednika Gionathana lo Mascola, neovisnog istraživača i savjetnika međuvladinih tijela i religijskih organizacija o religijskom ekstremizmu i radikalno-desnim politikama.

29/4/2024
19:00 H
Antikvarijat Ex Libris

Nadahnuti uspjehom američke kršćanske desnice i usponom globalne radikalne desnice, u Europi se okupljaju ultrakonzervativni kršćani kako bi preoblikovali Europu. Udružujući se u antirodne pokrete zajedničkim protumuslimanskim stavovima, aktivno utječu na politički život i oblikuju politike raznih vlada. Knjiga Kršćanska desnica u Europi okupila je stručnjake iz raznih zemalja kako bi prikazali uspon ultrakonzervativnih pokreta i stranaka u svojim zemljama. U ovoj se knjizi prvi put okupljaju stručnjaci kako bi prikazali umreženost i transnacionalnu perspektivu kršćanske desnice u Europi.

O kršćanskoj desnici u Europi i Hrvatskoj te utjecaju američke kršćanske desnice na Europu govorit će: Gionathan lo Mascolo (urednik knjige), Sanja Barić (Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci), Nebojša Zelič (Centar za studije mira i konflikata Sveučilišta u Rijeci), Slavica Jakelić (Sveučilište Valparaiso, SAD), Hrvoje Šimičević (novinar tjednika Novosti) i Zoran Grozdanov (Centar za protestantsku teologiju Matija Vlačić Ilirik Sveučilišta u Zagrebu).

Veselimo se vašem dolasku.

Kopiraj link

Link kopiran