PREGLEDAJ
14/05/2024.
_predstavljanje knjige
Predstavljanje knjige Aural experience and soundscape management
Rektorat

Zadovoljstvo nam je pozvati vas na predstavljanje knjige Aural Experience and Soundscape Management (Auralno iskustvo i upravljanje zvučnim  pejzažom), urednica Diane Grgurić i Lidije Runko Luttenberger u izdavaštvu Jenny Stanford Publishing, Singapur, 2024.

utorak, 14. svibnja 2024.
11 sati
Rektorat, Aula Magna
Trg braće Mažuranića 10, Rijeka

Knjigu će predstaviti prof. dr. sc. Hana Breko Kustura (članica suradnica Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti), a o knjizi će govoriti i urednice prof. dr. sc. Diana Grgurić (Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci), prof. dr. sc. Lidija Runko Luttenberger (Studij Politehnika Sveučilišta u Rijeci).

Knjiga tematizira aktualnu problematiku upravljanja zvučnim iskustvom i pejzažima zvuka i glazbe iz interdisciplinarnih perspektiva, donoseći svježu i detaljnu analizu koja je prepoznata od strane renomiranog izdavača Jenny Stanford Publishing i u svjetskoj je distribuciji. Perspektive upravljanja bukom, glazbom i zvukom, zato što nisu dovoljno prisutne u javnom prostoru, čine ovu knjigu značajnom ne samo na lokalnoj već globalnoj razini. Interdisciplinarni tim stručnjaka s hrvatskih sveučilišta u Rijeci, Zagrebu i Splitu, iz javne uprave i poduzetništva, koji ju autorski supotpisuje, uključivanjem je primjera hrvatske prakse svjesno tendirao nacionalom koloritu knjige u smislu predstavljanja hrvatske kulture i oslikavanja hrvatskog društva i akademske zajednice u kontekstu suvremenih kulturnih izazova i stručnih dostignuća.

Veselimo se vašem dolasku!

Kopiraj link

Link kopiran