Potpisivanje ugovora
Ponedjeljak, 05.12.2016.

ponedjeljak, 5. prosinca 2016.

U petak, 25. studenoga 2016. potpisan je ugovor o izravnoj dodjeli bespovratnih sredstava za projekt ''Povećanje pristupa elektroničkim izvorima znanstvenih i stručnih informacija e-izvori'' iz operativnog programa ''Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.'', u iznosu od 133.760.000,00 kn, od čega Europski socijalni fond pokriva 85% (113.696.000,00 kn). Ugovor je potpisan za razdoblje od 5 godina, a njegovom su potpisivanju nazočili: predsjednik Vlade Republike Hrvatske mr. sc. Andrej Plenković, ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Pavo Barišić, ministar rada i mirovinskog sustava dr. sc. Tomislav Ćorić i brojni visoki uzvanici. Ovim će sredstvima biti omogućen pristup elektroničkim izvorima – bazama časopisa i knjiga – za sve ustanove u sustavu znanosti i visokog obrazovanja RH, preko centralnog sustava kojim će upravljati i koji će voditi Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu. To će bitno olakšati pristup i korištenje e-baza, koje će započeti u siječnju 2017. U pripremi i provedbi ovoga projekta sudjeluju predstavnici hrvatskih sveučilišta i različitih disciplina okupljeni u Savjetodavnom povjerenstvu, čija je članica, u ime riječkog sveučilišta, a za humanističke znanosti prof. dr. sc. Marina Vicelja Matijašić s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.