Deseta godišnjica Povelje i Kodeksa
Ponedjeljak, 09.03.2015.

ponedjeljak, 9. ožujka 2015.

Dana 3. ožujka 2015. u Briselu je proslavljena deseta godišnjica donošenja Europske povelje za istraživače i Kodeksa o zapošljavanju istraživača. Sveučilište u Rijeci je 19. veljače 2010. prvo među sveučilištima u Republici Hrvatskoj potpisalo Deklaraciju o pristupanju Povelji i Kodeksu i time prihvatilo inicijativu Europske komisije.

Godine 2005. Europska je komisija usvojila ove dokumente s ciljem unaprjeđenja mogućnosti zapošljavanja i povećanja vrijednosti istraživačke karijere kao vitalnih elemenata strategije poticanja rasta ekonomije i zapošljavanja te uspostave europskog istraživačkog prostora.

Opća uredba europskog parlamenta i vijeća

Više o privatnosti
Pogledajte uredbu (EU) 2016/679 europskog parlamenta i vijeća